(044) 593-24-38

Медики Хмельниччини б’ють на сполох: в регіоні не вистачає туберкуліну

26.03.2018

Про запаси необхідного препарату мали б подбати в об’єднаних територіальних громадах, однак цим питанням в окремих громадах знехтували.

Наразі Хмельниччина належить до регіонів України з низьким рівнем захворюваності на туберкульоз. Однак лікарі стурбовані нестачею туберкуліну, оскільки можуть виникнути проблеми з діагностикою хвороби.

«Питання в тому полягає, що туберкулін не постачається централізовано, цей препарат купують за кошти місцевих бюджетів. Так, у 2017 році туберкулін був закуплений на 74%, але тільки 64,1% дитячого населення області було охоплено туберкулінодіагностикою. Звертаюся до керівників усіх рівнів, щоб при закладанні бюджету виділялося достатньо коштів, аби закупити таких важливий діагностичний препарат, як туберкулін», - каже директор обласного Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич.

За словами медика, через нестачу необхідних препаратів, в області недостатньо проведена імунізація проти туберкульозу. Відтак це загрожує збільшенням кількості хворих на туберкульоз.

«Туберкулінодіагностика залишається єдиним методом раннього вияву туберкульозу у дітей до 14 років. В останні роки в області, як і в Україні, обсяги туберкулінодіагностики недостатньо високі і знаходяться в межах 40-55%. Основна причина такого стану – недостатнє та несвоєчасне виділення з міських та районних бюджетів на закупівлю туберкуліну. Не останню роль відіграють відмови батьків від проведення необхідного обстеження, через невірне розуміння проблеми», - відзначає Яків Цуглевич.


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010