(044) 593-24-38

За кілька кроків від міста: чи приєднаються до Хмельницького довколишні села?

23.03.2018

Депутати хмельницької міської ради та сільські голови вкотре радилися про те, чи об’єднуватися в єдину територіальну громаду з центром у Хмельницькому.

На обговорення були запрошенні сільські голови Шумівців, Давидківців, Пирогівців, Шаровечки та представники Шумовецької територіальної громади.

Наразі думки міських депутатів з приводу об’єднання неоднозначні. До прикладу, якщо міські обранці Лев Бірюк та Олександр Василишин підтримують ініціативу про об’єднання, то Анатолій Собко переконаний, що варто бути обережним щодо цього питання. Тож поки заплановано зробити усі необхідні фінансові підрахунки та вивчити думку населення з приводу можливого об’єднання. Відповідно було прийнято рішення про створення відповідної робочої групи для вивчення даного питання, до складу якої увійдуть депутати міської ради та сільські голови.

Щодо думок представників сільських громад з приводу питання об’єднання, то вони також мають розбіжності. Якщо шумівчани, до прикладу, однозначно за приєднання до такої громади, то чимало жителів Шаровечки мають бажання створити власну.


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010