(044) 593-24-38

Дорогі дороги. Цьогоріч на Хмельниччині запланований

20.03.2018

Дорогі дороги. Цьогоріч на Хмельниччині запланований наймасштабніший ремонт автошляхів на суму понад мільярд гривень
Дорогі дороги. Цьогоріч на Хмельниччині запланований наймасштабніший ремонт автошляхів на суму понад мільярд гривень. Ремонтуватимуть найважливіші транспортні артерії краю М-12, Н-03 та Н-25. Так М-12 Львів-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка стане частиною транснаціонального транспортного коридору GO Highway. На території Хмельниччини передбачено кілька ділянок для ремонту: приміром від Голоскова до кордону з Вінницькою областю вперше підрядником стане китайська організація.

Майже триста три мільйони гривень витратять цього року на ремонт дороги Житомир-Чернівці Н-03. Йдеться суто про відрізок на території нашого краю. Так на Тещиному язиці облаштують додаткову смугу для руху і завершать міст через річку Мукшу.

Ремонтуватимуть ще одну дорогу, котра повністю перетинає Хмельниччину, щоправда вже з заходу на схід – М-12. По сорок кілометрів в обидва боки від обласного центру ладнатимуть дорожнє полотно, фактично повністю оновлюючи автошлях, адже він стає частиною транснаціонального транспортного коридору GO Highway. Так від об’їзної Хмельницького до Війтівців буде три смуги для руху.

А від Голоскова до кордону з Вінничиною три смуги чередуватимуться із чотирма. Фактично роботи у Голоскові розпочнуться вже з початку квітня. Техніку, китайці, які робитимуть дорогу, вже завезли, кажуть у Службі автомобільних доріг. Дочекається на ремонт і дорога від Староконстянтинова до Шепетівки. Нещодавно її статус підвищили з регіональної до національної.

Загалом з початком 2018-го кількість кілометрів доріг у розпорядженні Служби автомобільних доріг в області зменшилася з семи тисяч до двох. П’ять передали на баланс облдержадміністрації та новоствореній Службі доріг місцевого значення. Так кажуть, вдасться краще розпоряджатися грошима. До речі, цей рік стане безприцидентним, з точки зору фінансування галузі.


tv7plus.com
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010