(044) 593-24-38

Забудовник, якого влада намагається вибити з центру Хмельницького, підтвердив законність будівництва 25-поверхівки

08.02.2018

Рівненський апеляційний господарський суд визнав законність оренди у центрі Хмельницького (вуя. Камянецька, 2А) 2500 кв. м комунальної землі ПМП “Фінмаркет” під будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства.
Про це свідчить постанова від 29 січня.

Забудовник оскаржував рішення Господарського суду Хмельницької області від 4 грудня 2017 року, яким його зобов’язано повернути місту земельну ділянку, яка в оренді з 2009 року. Формальною підставою, на яку посилалася Хмельницька міська рада, слугував пункт 30 Договору, який вимагав в орендаря взяти письмову згоду орендодавця на зведення житлових, виробничих, культурно-побутових та інших будівель і споруд.

Колегія суддів не погодилася з висновком суду першої інстанції, що істотне порушення ПМП “Фінмаркет” умов Договору оренди відбулось шляхом вчинення дій щодо зведення висотного багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства за відсутності обов’язкової попередньої згоди на це влади. Адже орендодавець, згідно з пунктом 15 ДОговору, надав орендареві дозвіл на забудову зазначеної у договорі оренди земельної ділянки і отримання відповідачем окремого дозволу на таку забудову умовами договору не передбачено.

Що стосується спірного п. 30 Договору оренди, то “умова щодо необхідності отримання згоди орендодавця для зведення на земельній ділянці будівель і споруд, мала б застосовуватись лише у тому разі, коли земельну ділянку було б надано для інших цілей, не повязаних із її забудовою, а орендар вирішив звести на такій землі жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди або закладати багаторічні насадження”.

Крім того, апеляційна інстанція посилається на витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, розташовану на вул. Камянецькій, 2А (кадастровий номер 6810100000:01:004:0120) – вона належить до категорії земель житлової та громадської забудови. Звідси будівництво ПМП “Фінмаркет” висотного багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства на вказаній земельній ділянці на підставі містобудівних умов та обмежень, виданих департаментом архітектури та містобудування Хмельницької міської ради не може вважатися істотним порушенням умов договору оренди.

“Розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки призведе до порушення визначених Конвенцією принципів законності і суспільного інтересу та порушить передбачене ст. 1 Протоколу 1 до Конвенції право відповідача (забудовника – НГП) на мирне володіння майном. А тому, колегія суддів вважає, що рішення місцевого господарського суду у справі не відповідає встановленим фактичним обставинам справи, прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права”, – зазначається у постанові.

Як писав НГП, на початку травня 2017 року комунальники разом із членами ВО “Свобода” демонтували будівельний паркан на Кам’янецькій, 2а, який, на їхню думку, встановлений незаконно.

За даними забудовників, на спірній земельній ділянці планується будівництво 25-поверхового житлового комплексу, який буде складатись, як з комерційних приміщень: магазинів, салонів, кафе, ресторанів тощо, так і з 195 одно-, дво-, трикімнатних житлових квартир.

Будинок міститиме дворівневий підземний паркінг та перші два поверхи комерційної площі.

Також, як заявляли інвестори цього проекту, вони пройшли всі необхідні експертизи, після чого й було отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010