(044) 593-24-38

Прилітають навіть з Угорщини: побачити сотні лебедів одночасно можна на межі Рівненської та Хмельницької областей

30.01.2018

Іноді, втомившись від буденності, хочеться з головою поринути у вир нових відчуттів та вражень. І якщо закордонні курорти не всім по кишені, а гірськолижний відпочинок у Карпатах комусь не до снаги, набратися позитивних емоцій посеред зими мешканці Західної України можуть зовсім поруч – на межі двох областей. До того ж, зовсім безкоштовно!

Нова туристична принада з’явилася поблизу хмельницького міста Нетішин і рівненського райцентру Остріг. На тутешній водоймі Хмельницької АЕС щороку зимують майже дві сотні лебедів. Білі красені поважно плавають по воді, ніжно спілкуючись зі своїми лебідками, та зовсім не бояться людей. Щодня подивитися і погодувати цих диких птахів сюди приїжджають цілими родинами із різних регіонів. І щойно на березі з’являються туристи, до них підпливає сотня лебедів – пернаті звикли, що люди їх підгодовують.

— Інколи бачу тут цілі родини з дітьми, студентів. Роблять фото, підгодовують птахів, — розповідає місцевий рибалка Володимир Борисюк. — Навіть в люті морози водойма не замерзає, тому вже кілька років тут зимують дві сотні птахів. Лебеді давно не бояться туристів, спокійно підходять до них і навіть беруть хліб із рук.


press-centr.com
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010