(044) 593-24-38

Готуйте гаманці: хмельничани більше платитимуть за воду

29.01.2018

У МКП «Хмельницькийводоканал» повідомили, зо з 25 січня для хмельничан подорожчали послуги із водопостачання та водовідведення. В цілому, за водопостачання у Хмельницькому тепер доведеться платити на 8% більше, за водовідведення – на 0,7%.

Так, відтепер за один куб холодної води доведеться платити 7,42 гривні, за водовідведення – 6,89 гривні за один куб. Такі тарифи встановили для споживачів, які отримують воду із використанням внутрішньо будинкових систем. Для решти абонентів тариф буде 7,06 гривні за куб холодної води і 6,55 гривні за водовідведення. Також зі структури тарифу тепер вилучена складова матеріальних витрат на обслуговування квартирних лічильників.

На підприємстві таке рішення пояснюють подорожчанням паливно-мастильних матеріалів, зростанням прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та інших витрат, які потрібні для безперебійного водопостачання місту.

Окрім того, тепер хмельничанам доведеться платити 172 грн 66 копійок за повірку лічильників (якщо працівник водоканалу сам приходитиме додому з повіреним лічильником та зніматиме старий лічильник), якщо ж споживач сам принесе на підприємство лічильник на повірку, то доведеться заплатити лише 84 грн 11 копійок, пише podillyanews.
 
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010