(044) 593-24-38

У Хмельницькому встановили перший світлофор з ультразвуковим датчиком, який реагує на рух машин

29.01.2018

У Хмельницькому при виїзді з вулиці Степанкова встановили спеціальний світлофор. Він оснащений ультразвуковим датчиком, який реагує на рух машин. Такий у нашому місті наразі єдиний.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», перші світлофори у нашому місті встановили ще в 70-ті роки минулого століття. Багато з них функціонують досі. Однак обладнання застаріло та потребує заміни. Оскільки від справності світлофорних об'єктів залежить безпека водіїв та пішоходів. Минулого року у місті встановили понад 200 нових світлофорів. З міського бюджету виділили майже 3 мільйони гривень на заміну старих приладів.

Зазначимо, що світлодіодні світлофори дозволяють значно заощаджувати споживання електроенергії. Кошти на заміну світлофорів виділили з міського бюджету. Ціна залежить від типу обладнання і коливається від 4,5 до 12 тисяч гривень. Місця для заміни світлофорів визначають, враховуючи аварійність.

У Хмельницькому облаштували перший світлофор, який за потребою водіїв дає зелене світло. Світлофор встановили при виїзді з вулиці Степанкова. Тут інтенсивність руху досить мала. А на головній дорозі навпаки, доволі велика інтенсивність руху, автомобілі їздять безперервно. Тому дуже часто водіям складно виїхати з прилеглої території. Тепер тут функціонуватиме спеціальний світлофорний об'єкт. За вимогою водіїв він буде давати зелено світло. Новий прилад оснащений спеціальним ультразвуковим датчиком. Це дасть можливість підвищити безпеку дорожнього руху. Ще один такий прилад незабаром планують встановити також на Західно-окружній, біля костелу.

Про роботу нового світлофору розповів начальник СМЕД КП «БРЕД» Юрій Хамрик.

    «Спеціальний датчик переключає сигнал світлофору на зелений для виїзду з прилеглої території», - зазначив Юрій Хамрик.

А для пішоходів тут встановили кнопки виклику, які дозволяють вмикнути зелений колір світлофору та переходити проїжджу частину безпечно.

khmelnytsky.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010