(044) 593-24-38

У День Соборності України Хмельниччина та Тернопільщина знову об’єднались

23.01.2018

Традиційно Хмельниччина та Тернопільщина 22 січня у День Соборності України спільно провели масштабне дійство. У Гусятині, що знаходиться на межі двох областей, тисячі людей взяли учать у з’єднанні двох кольорів у державний прапор на мосту річки Збруч.

   

«Вже  майже сторіччя Хмельницька та Тернопільська області у День Соборності України організовують  масштабне дійство, коли дві сторони річки Збруч символічно з’єднуються в єдину сильну націю. Цього року саме Гусятин Тернопільської області – приймаюча сторона. Ми ж, представники Хмельниччини, крокували з боку Чемеровецького району. Дуже приємно, що у святі взяли участь не лише дорослі люди, політичні діячі та громадські активісти, а й багато молоді», – говорить голова Чемеровецької районної ради.

Представники усіх районів Хмельницької області урочисто вишикувалися та крокували із великим жовтим стягом назустріч тернополянам, які несли блакитний прапор. Серед учасників ходи були і представники політичної партії «За конкретні справи».

    «Це справді історичне дійство, і хоч Акт Злуки вже втратив свою силу, ми таким чином не забули про важливі рішення своїх предків, а й урочисто та незвично відзначаємо День Соборності України! Хочеться низько схилити голови перед тими воїнами, які відстоюють кордони України сьогодні на Сході і побажати усім нам миру, єдності, порозуміння та розвитку України!», – наголосив депутат Хмельницької обласної ради від політичної партії «За конкретні справи» Володимир Поворозник.

Під час заходу кожного переповнювали емоції. За словами Олександра Савчука:

    «Відчувався справжній дух свята та патріотизму, адже в цій колоні об’єдналися всі, незалежно від політичних поглядів, віросповідань чи місця проживання. Ми своєю участю продемонстрували бажання розбудовувати державу, дбати про неї та створювати справді гідні умови для життя всіх українців».

Об’єдналися і духовно: традиційно біля  монументу Незалежності на центральній площі Гусятина священики відправили молебень за Україну.  За словами учасників заходу, єднання і міцність – це те, що сьогодні найбільше необхідно українському суспільству.

    «Сила українського народу однозначно у його єдності. Коли ми всі разом будемо примножувати справжній патріотизм, не на словах, а справами розбудовуватимемо країну, будемо навчати підростаюче покоління любити рідну землю – ми неодмінно досягнемо неймовірного результату. Тому усіх українців я вітаю з Днем Соборності! Зичу, щоб мир таки повернувся на всю територію України, щоб ми всі разом жили у сучасній незламній державі, а злагода, добробут та процвітання ніколи не оминали домівки українців стороною», – підсумував депутат Хмельницької міської ради від політичної партії «За конкретні справи» Іван Франко.

До монументу Незалежності  хмельничани разом з тернополянами поклали квіти, а далі на усіх присутніх чекав урочистий концерт, який підготували представники талановитої молоді України. Вже наступного року Хмельницька область буде приймати тернополян. Важливо, що у 2019 ми відзначатимемо 100- річчя  з дня проголошення Акту Злуки.


podillyanews.com
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010