(044) 593-24-38

“Кишенькова” комісія оштрафувала мітингувальників і депутатів Старокостянтинова за сміття під мерськими дверима

22.01.2018

Адмінкомісія Старокостянтинівської міської ради винесла рішення щодо семи мітингувальників, котрі 2 грудня принесли сміттєві пакети від робочий кабінет міського голови Миколи Мельничука. Це – четверо депутатів міської ради Івонько С.В., Проказюка Т.О., Афанасьєва О.В., Афанасьєва К.В. і мітингувальники Бартєньєва Л.Д., Мазурчук К.В., Рожок-Капранова І.І.

Рішення ухвалювалося 18 січня на основі протоколів, оформлених працівниками Старокостянтинівського відділу поліції, згідно з ст. 152 КУпАП “Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів”.
Як пише сайт “Старокостянтинів небайдужий”, комісія тривалий час не могла розпочати свою роботу, оскільки голова комісії і перший заступник міського голови Володимир Богачук вимагав від усіх присутніх покинути приміщення та хотів розглядати справу кожного з семи активістів окремо, без присутності інших. Дозволялося бути присутніми лише людям, що прийшли підтримати мітинувальників. В результаті суперечок, оскільки такої норми не було знайдено в законодавстві, зійшлися на тому, що кому бути присутнім має вирішувати той, чий протокол розглядається.

За твердженням представників влади мітингувальники порушили правила благоустрою та здійснили забруднення населеного пункту.

“Люди захотіли висловити свою позицію і використали своє законне право на мітинг, міська рада забезпечила порядок, все пройшло нормально. Мітинг пройшов, люди своє слово сказали, висловили своє обурення, виголошували гасла, це їхнє право. Але коли почали заносити сміття до кабінету міського голови, працівники поліції попередили тих хто заносив, що це є адміністративне правопорушення. Тепер склали протокол, прийшов час по цьому протоколу відповісти і прийняти рішення”, – сказав секретар міської ради Олександр Степанишин.

Водночас ніхто з мітингувальників своєї вини не визнав.

“До нас, як до депутатів звернулись виборці, не тільки по львівському сміттю, а й по Кононівському елеватору, з якого вже два роки сиплеться лушпиння кукурудзи на помешкання людей. Вони неодноразово зверталися до міської влади з цих питань, але результату не було, тому була проведена ця акція. Для цього було створено імітацію львівського сміття і люди з свого подвір’я принесли дійсно жменю того лушпиння, яким вони дихають щодня. Скільки люди можуть терпіти що ніщо не робиться?” – запитав депутат міськради Тарас Проказюк.

“Я свідомо принесла сміття під кабінет мера Старокостянтинова, заявивши свою громадську позицію про те, що я заперечую щоб моє місто засмічували і хочу щоб мої діти жили в екологічно безпечному місті. І я принесу його наступного разу, допоки будуть порушуватись мої екологічні права. Лише таким чином я можу привернути увагу громадськості до проблем, які є в Старокостянтинові”, -пояснила Ірина Рожок-Капранова.

У підсумку адмінкомісія оштрафувала п’ятьох осіб (Мазурчук К.В., Рожок-Капранова І.І., Івонько С.В., Афанасьєв О.В., Афанасьєв К.В), призначивши кожному штраф у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн).

По двох – Бартєньєва Л.Д. і Проказюк Т.О. оформлені поліцією протоколи було відхилено.

Як писав НГП, Старокостянтинівська місцева прокуратура здійснює досудове розслідування за фактом захоронення твердих побутових відходів, завезених зі Львова на сміттєзвалище Старокоснятинова. Серед підозрюваних службові особи ТОВ «Екостаркон» та комунального підприємства «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств», котрі за версією слідства, змовилися між собою і зловживали своїм службовим становищем, вчинивши дії на розтрату коштів, отриманих за захоронення твердих побутових відходів зі Львова.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010