(044) 593-24-38

Гроші на смітті – правоохоронці підозрюють у зловживаннях комунальників мера Старокостятинова і фірму-“прокладку”

12.01.2018

Старокостянтинівська місцева прокуратура здійснила виїмку документів у рамках кримінального провадження за ч.3 ст.191 КК України за фактом захоронення твердих побутових відходів, завезених зі Львова на сміттєзвалище Старокоснятинова.

Про це сказано в ухвалах Старокостянтинівського районного суду, винесених протягом грудня 2017 року і січня 2018 року.

Досудове розслідування з’ясувало, що протягом 2017 року між комунальним підприємством «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств», ТОВ «Екостаркон», ТОВ «ДВ Екосвіт» та комунальним підприємством «Львівспецкомунтранс» укладались ряд договорів, предметом яких було завезення та захоронення твердих побутових відходів зі Львова до Старокостянтинівського полігону твердих побутових відходів та здійснювалось перерахування коштів.

Так, 1 вересня між КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» та ТОВ «Екостаркон» укладено договір про виконання послуг, а саме організації робіт з підготовки і проведенню передпроектних досліджень щодо будівництва сміттєпереробного комплексу. 31.05.2017 року між КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» та ТОВ «ДВ-Екосвіт» укладено договір на захоронення твердих побутових відходів.

У клопотаннях до суду прокурор зазначив, що службові особи ТОВ «Екостаркон» та комунального підприємства «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств», за попередньою змовою між собою зловживали своїм службовим становищем, вчинили дії, спрямовані на розтрату коштів, отриманих за захоронення твердих побутових відходів зі Львова.

Суд дозволив прокуратурі вилучити відповідну документацію і надав доступ до банківських рахунків комунального підпримєства і ТОВ «Екостаркон».

Санкція криманільної статті, за якою відбулася виїмка документів, передбачає обмеженням волі від 3 до 5 років або позбавленням волі від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

За даними аналітичної системи “Youcontrol”, ТОВ “Екостаркон” зареєстровано 30 вересня 2016 року у Старокостянтинові двома киянами Ігорем Кущинським і Валерієм Мироновим. Директорує у ньому місцевий мешканець Василь Пецух. Як писали ЗМІ, на виборах до Верховної Ради у 2014 році, коли міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук балотувався у депутати, Пецух працював в його виборчому штабі. Мер особисто підтримував його кандидатуру на посаду керівника місцевої райспоживспілки.

Раніше міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук заявляв, що місцевий полігон твердих побутових відходів  розраховує прийняти 12 тис. т сміття зі Львова. Сума виручених коштів мала становити 9 млн. грн.


ngp-ua.info

Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010