(044) 593-24-38

Суди Хмельниччини продовжують виставляти рахунки Росії за жертви війни на Донбасі

09.01.2018

Деражнянський районний суд задовольнив позов матері загиблого солдата Олени Соломчук і зобов’язав стягнути з держави Російська Федерація 60 тис. євро (1,8 млн. грн) моральної шкоди.

Про це свідчить рішення суду від 21 грудня.

Згідно з офіційними даними, син позивача Володимир Соломчук був командиром відділення аеромобільно-десантного взводу військової частини А0284. Він загинув восени 2014 року під час виконання бойових завдань в зоні АТО біля населеного пункту Цвітні Піски. Його підрозділ потрапив у засідку, по колоні вівся вогонь з обох боків із стрілецької зброї, РПГ, ПКМ, озброєної БМП.

23 травня 2015 року Президент України відзначив його орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

“Внаслідок втрати сина, який загинув у результаті військової агресії Російської Федерації проти України, а також з огляду на особливий цинізм, з яким Російською Федерацією порушуються основоположні права й свободи людини в Україні, позивач відчуває безперервну, невгамовну душевну біль та страждання. Вона втратила душевний спокій, постійно відчуває незахищеність та розчарування… Безпосереднім суб’єктом, внаслідок дій якого їй завдано моральну шкоду, є Російська федерація, її Збройні сили, а також створені нею військові формування, які підтримуються, спонсоруються та фактично керуються Російською Федерацією та мають на озброєнні засоби, використання яких становлять підвищену небезпеку для оточуючих”, – сказав в рішенні Деражнянського райсуду.

Як писав НГП, у вересні Хмельницький міськрайонний суд постановив стягнути з Російської Федерації 60 тис. євро (1,7 млн. грн) на користь хмельничанина Володимира Співачука, син якого загинув в Іловайському котлі.

У грудні Новоушицький районний суд виніс рішення про стягнення з держави Російська Федерація 60 тис. євро (1,8 млн. грн) за смерть українського прикордонника 24-річного Олександра Дзюбелюка.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010