(044) 593-24-38

Чому відкладається відкриття Сатанівського «Буковелю»

02.01.2018

До прокладання лижних трас, потрібно збудувати високовольтну підстанцію

Про те, що у Сатанові будується новий лікувально-оздоровчий комплекс, а поряд — гірськолижний курорт, говорять вже давно. І, за попередніми планами, деякі лижні спуски мали запрацювати вже цієї зими. Проте поки що покататися на лижах у Сатанові не можна. Виявляється, будівництво не розпочалося через проблеми з електропостачанням.

«Для того, щоб прокладати гірськолижні спуски, спершу слід побудувати високовольтну електричну підстанцію, — каже голова Сатанівської об'єднаної територіальної громади Альберт Собков. — Ми подали заявку і виділили для неї землю. Збудують підстанцію — почнуть прокладати лижні спуски, така умова інвесторів. Усе, що від нас залежало, ми зробили, далі — не наша компетенція».

Ініціатор будівництва курорту, засновник підрядної будівельної організації, яка зводить курортний комплекс, депутат обласної ради Артур Фрідман каже, що зараз якраз завершуються проектні роботи. Бо прокладання лижних спусків — дуже клопітка справа. Приміром, Буковель будували 15 років. Щодо підстанції, то, можливо, її збудують в рамках державної програми.

Нагадаємо, що, за попередніми планами, ширина лижних трас складатиме 300 метрів, довжина — близько півтора кілометра. Будуть лижні спуски різної складності — і для новачків, і для тих, хто має хорошу фізичну підготовку.


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010