(044) 593-24-38

Генпрокуратура перетрусила “Хмельницькгаз”

02.01.2018

Печерський районний суд Києва надав дозвіл Генеральній прокуратурі на позапланову виїзну ревізію діяльності ПАТ «Хмельницькгаз» щодо використання, обліку і збереження державного майна з 28 грудня 2001 року до 31 жовтня 2017 року.

Про це свідчить ухвала суду від 12 грудня.

Зазначається, що перевірка тривала протягом 21-28 грудня у рамках кримінального провадження за фактами зловживання службовим становищем та вчинення службової недбалості службовими особами Кабінету Міністрів України та Фонду державного майна України при врегулюванні питання на правовому рівні щодо належного використання державних газорозподільних систем, споруд на них, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 211 КК України.

З матеріалів справи випливає, наприкінці 2001 року «Хмельницькгазу» передано у тимчасове користування державне майно, яке не підлягає приватизації і використовується для забезпечення транспортування та розподілу природного газу (розподільні газопроводи, споруди на них і транспортні засоби спеціального призначення) залишковою вартістю 21,3 млн. грн.

Після введеного в дію положення Закону України «Про ринок природного газу», газорозподільні системи, власником яких є держава, не можуть знаходитися в користуванні оператора газорозподільної системи на праві господарського відання, крім випадків належності такого оператора до суб’єктів господарювання державного сектору економіки.

У лютому 2017 року Кабмін зобов’язав Міністерство енергетики та вугільної промисловості разом з операторами газорозподільних систем вжити до 10 квітня того ж року, передбачених законодавством заходів для укладення договорів експлуатації газорозподільних систем або їх складових.

Разом з тим, договори експлуатації газорозподільних систем або їх складових Міністерство енергетики та вугільної промисловості разом з операторами газорозподільних систем в особі господарських товариств з газопостачання та газифікації не укладено та їх переважна більшість, в тому числі ПАТ «Хмельницькгаз», продовжують безоплатно використовувати державне майно, яке використовується для забезпечення розподілу природного газу та не підлягає приватизації.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010