(044) 593-24-38

Медичну реформу перенесли. Хмельничанам дали 4 місяці, щоб обрати сімейного лікаря

11.12.2017

Вже з нового року хмельничани мали підписувати декларації з сімейним лікарем, якого вони самі обрали.

Та медичну реформу перенесли до 1 квітня. Чекають, щоб закон підписав Президент.

Хмельничанам радять обрати свого сімейного лікаря, а терапевтам - більше контактувати з пацієнтами.

 

З 2017 року в Україні почали реформувати медицину. Зміни в системі охорони здоров’я стартували з первинної медико-санітарної допомоги, тобто з поліклінік, дільничних лікарів і педіатрів. У Хмельницькому навіть створили два центри ПМСД та почали переселяти сімейних лікарів в амбулаторії. Планувалось, що з липня будуть заключатись угоди між пацієнтами та лікарями. Та нардепи ухвалили медичну реформу лише 19 жовтня. Говорили про те, що запрацює вона з нового року. Та через те, що Президент досі її не підписав, реформу відтермінували до 1 квітня 2018 року.

Знайти собі лікаря можна навіть в іншому місті
Хмельничани ще мають час визначитись, якого сімейного лікаря або терапевта їм відвідувати. Його вони можуть обрати незалежно від прописки та місця проживання. Наприклад, мешканець виставки зможе знайти собі лікаря у поліклініці № 4, що на Молодіжній. Українцям дали ще 4 місяці на те, аби вони обрали собі лікаря. Раніше йшлося про те, що заключати угоди з ними потрібно буде вже з січня. Але термін перенесли на 1 квітня. - До квітня "приписна кампанія" буде йти у тестовому режимі. Кожен лікар має набрати собі пацієнтів. Рекомендація МОЗ - до 2000 пацієнтів. Відповідно для цього потрібні комп'ютери. Частину ми вже закупили, ще на частину плануємо виділити кошти у наступному році, - розповідає начальник управління охорони здоров'я Хмельницької міськради Борис Ткач.

Центри ПМСД стануть комунальними підприємствами
Міністерство охорони здоров'я має створити Національну службу здоров'я, через яку буде відбуватись фінансування первинної ланки медицини. Для міських управлінь висунули вимогу перевести центри ПМСД у комунальні підприємства. Зробити це мають до 1 липня 2018 року. Раніше фінансування йшло медичною субвенцією на обласний департамент охорони здоров'я. Вони "розкидали" кошти на медичні заклади. Тепер же розпоряджатись грошима буде Національна служба здоров'я. Фінансування на кожного пацієнта йтиме на центр ПМСД. - З 1 січня нічого суттєво не поміняється. Але ми вже запускаємо процес перетворення центрів ПМСД у комунальні підприємства. Міняється суть господарювання. Вся діяльність буде йти за Господарським кодексом. Буде одна стаття фінансування і центр ПМСД вирішуватиме, як витрачати гроші - на зарплату, премії, розхідні матеріали. Це обов'язкова умова МОЗ, - пояснює Борис Ткач.

На дітей до 5 і пенсіонерів за 65 даватимуть подвійну оплату
Центр ПМСД, в якому працює сімейний лікар, буде отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір. З липня 2018 року Національна служба здоров'я має почати фінансувати первинну ланку. Спочатку планувалось, що на кожного пацієнта буде йти по 370 гривень. Пізніше до медреформи внесли поправку, щоб збільшити фінансування на дітей та пенсіонерів. Таким чином, за дітей до 5 років та пенсіонерів за 65 платитимуть подвійну плату - 740 гривень. Якщо сімейний лікар підпише декларацію з 2000 пацієнтів, то зможе мати за рік від 740 тисяч гривень. У цей бюджет буде входити оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри або фельдшера, прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів.


vsim.ua


Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010