(044) 593-24-38

ЯК ЗНИЩУЮТЬ РОБОЧІ МІСЦЯ В ДЕПРЕСИВНИХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

23.11.2017

Економіка України за останні роки сильно постраждала. Інфляція, безробіття, зростання цін, непідйомні тарифи на послуги ЖКГ — сьогодні це явища, про які ми чуємо щодня. Війна на Донбасі, міграція трудової робочої сили в розвинуті країни, корупція та неефективні реформи гальмують розвиток країни.
   Як відомо, головна запорука економічно успішної країни  —  розвинутий конкурентноспроможний  малий та середній бізнес. Здавалось, держава мала б підтримувати їх, створювати комфортні умови для зростання та розвитку, таким чином стимулюючи підприємницьку діяльность, яка б закріплювала населення на економічно слабких  територіях і створювала б нові робочі місця.
   

Особливо актуальні ці питання для відсталих та депресивних  районів,сіл, де кризові явища тільки накопичуються.
    Яскравий приклад:
    Приватне підприємство «Надрапласт»  інвестувало значні кошти у виробництво будівельних матеріалів,  орендувало у фізичної  особи  завод з виробництва цегли, після проходження всіх необхідних процедур та оплати значної суми коштів, отримало від державної служби геології  та надр спеціальний  дозвіл на користування надрами «Видобування суглинків, придатних для виробництва цегли».
           Родовище знаходиться на території  села Вікнини на Хмельниччині, в Білогірському районі. Слід зазначити, що цей регіон депресивний та вирізняється низьким рівнем розвитку соціальної інфраструктури, дефіцитом робочих місць відповідно низьким прибутками і низькою купівельною спроможністю у населення. І це далеко не повний перелік проблем.
         Але розпочати діяльність не довелось, поки підприємство готувало необхідний пакет документів для введення родовища в експлуатацію, стало відомо про факт  припинення Державною службою геології та надр України користування надрами ПП «Надрапласт», шляхом анулювання спеціального дозволу  на їх використання.
На запит в Державну службу Геології та надр України підприємству було повідомлено, що був складений Акт про недопущення до перевірки,  який і став підставою для прийняття Держгеонадр рішення про зупинення дії спеціального дозволу.
Однак ПП «НАДРАПЛАСТ» не було відомо про проведення перевірки, посадові особи не отримували  повідомлень на перевірку чи будь-яких інших документів від Держгеонадр, такі обставини свідчать про необ’єктивність  складання такого Акту та його передчасні висновки.
Підприємство не може зрозуміти підстав для таких радикальних рішень дій служби. Адже фактично ПП «Надрапласт» не одержувало повідомлення та направлення на проведення планової перевірки та відповідно, з об’єктивних причин  ніяким чином не могло їх виконати, прийняти до уваги та відповісти на  них.
  ПП « НАДРАПЛАСТ» єдине діюче підприємство в населеному пункті і його закриття залишить без роботи біля 30 чоловік з навколишніх сіл.
     За останні роки в самій Держслужбі геології та надр, окрім імені керівника, на жаль, фактично нічого не змінилося. Принципи роботи й підходи до підприємств залишилися колишніми, як, утім, і принципи тиску. Цей держорган залишається одним з найбільш закритих, корумпованих і непрозорих у своїх рішеннях.
Кожна відібрана у бізнесу копійка відбивається втратою чергових робочих місць. І хай громадяни потім не запитують, чому вони мусять їхати по світах шукати робочі місця. Тому що, держава щоденно і постійно відбирає копійку за копійкою у бізнесу під різними, нібито благовидними, приводами.
       Тобто бізнес готовий розвиватися та збільшувати обсяги діяльності, покращуючи тим самим добробут громадян  та держави, надавати робочі місця та сплачувати податки. Завдання держави – створити для цього сприятливі та справедливі умови, або хоча б не заважати.
       Як заявляє прем'єр міністир України Володимир Гройсман,  держава по копійці затягує інвестиції в Україну, а нечисті наруку ділки з контролюючого органу всі ці ініціативи рубають на корені. Правоохоронні органи України повинні вивчити правомірність анолювання спецдозволу в депресивному регіоні і винні мають понести заслужене покарання.


      А. Артемчук
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010