(044) 593-24-38

Хмельницький потрапив до четвірки обласних центрів з найчистішим повітрям

23.11.2017

Втішна новина для жителів Хмельницького. Ми опинились в четвірці обласних центрів з найчистішим повітрям.
Чому така проста річ як свіже і чисте повітря є надзвичайно важливим для нашого здоров’я. Тому що, наш організм не може нормально функціонувати, коли повітря є забрудненим. Щоб всі системи добре працювали, просто необхідне чисте повітря, тоді клітини отримають необхідну кількість кисню і ми зможемо бути в гарній фізичній формі і не будемо нарікати на стан здоров’я.

Як повідомляє "Хмельницький" багато великих міст України з високою часткою промисловості, за дослідженням екологів, практично задихаються від забрудненого повітря. Надзвичайно висока забрудненість повітря спостерігається в Донецьку, Маріуполі, Дніпрі, Макіївці  і Запоріжжі. За останні роки там відмічають найвищі показники смертності від  інсульту, інфаркту та хвороб кровоносної системи. Саме через високий рівень забрудненості повітря, яким дихають мешканці цих міст, має місце така сумна статистика.

Переможцем антирейтингу стала наша столиця. За останні 10 років в Києві було вирубано  4 тисячі гектарів дерев, що не могло не вплинути на якість повітря.Число автотранспорту з кожним роком стає все вищим. Якщо колись Київ міг пишатись званням найзеленішої столиці Європи, за результатами досліджень, то зараз  вже майже немає місць з чистим повітрям.

Проте, екологи виділили кілька міст України, в яких повітря можна назвати курортним. На повні груди можна дихати в Тернополі, Сумах, Львові та Хмельницькому. Екологи розповідають, що ситуація в цих містах теж не ідеальна. Але порівнявши з іншими містами — відмінна.

Природа Хмельниччини - багата, різноманітна і щедра. Давайте берегти її разом.


khmelnytsky.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010