(044) 593-24-38

Вони боролися за свободу, вони відстоювали гідність держави, вони поклали життя

22.11.2017

Аби змінити державу. Вперше українці, у яких боліла душа за долю батьківщини, вийшли на головний майдан країни з помаранчевими прапорами та стрічками у 2004. Людей обурила фальсифікація виборчої кампанії, яка, до слова, вважається найбруднішою за період незалежності. А вже через дев’ять років того ж дня -21 листопада – вдруге розгорнулись події, які змінили історію України. Аби протистояти діяльності президента-втікача, сотні патріотів вийшли на майдан, що й поклало початок революції, «Революції Гідності».

Згідно з офіційними даними, за час подій 2013-го загинуло 106 людей, 27 зникло безвісти, поранених та травмованих й не злічити. Ці герої поклали власне життя на захист гідності та свободи України. В цей день «Небесну сотню» вшановують не лише на батьківщині героїв, а й далеко за її межами. Хмельничани теж, взявши до рук квіти, попрямували до пам’ятних місць, які є символами тих досі болючих подій.

Коли стало очевидним, що країна, у тенетах корупції та свавілля держслужбовців, рухається до авторитаризму, народ став на захист батьківщини. Події розвивалися динамічно – від мирних мітингів до палаючих шин і «коктейлів Молотова» минули лічені дні. Та найголовнішою різницею між двома повстаннями стало те, що, на відміну від «Помаранчевої», «Революція Гідності» понесла за собою втрачені життя.

Боліло тоді, болить і досі, тому люди не перестають боротися. Бажання жити у мирній і квітучій країні, без брехні, без корупції, без свавілля влади дає наснагу кожному – не здаватися та йти до кінця. Усіх, хто боровся за світле майбутнє України та заплатив за це занадто високу ціну, пам’ятатимемо вічно…


33tv.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010