(044) 593-24-38

Танк змінив «прописку»: у Ізяславі багатотонного САУ «зняли» с постаменту

20.11.2017

Рідко коли таке побачиш. Багато років самохідна артилерійська установка стояла поруч костелу святого Йосипа.  Невідомо, чи брав САУ участь у боях за звільнення та чи взагалі вважався пам’ятником, але місцеві називали його чи не єдиною принадою Ізяслава – звісно, після палацу князів, який із року в рік руйнується.

З дитинства місцева малеча досліджувала «броньованого велетня» у надії забратися усередину та знайти там, наприклад, двигун. Тепер дорослі користувачі соцмереж вибухнули «справедливим» гнівом. Мовляв, кому знадобився демонтаж історії. Попри те, танк із постаменту прибрали. Його віддали на зберігання у музей. У відповідному рішенні голови РДА йдеться: танк демонтували задля збереження цілісного комплексу пам’ятки архітектури.

З історії. САУ була прийнята на озброєння у 1943 році. В цілому, це досить успішний зразок універсальної важкої самохідно-артилерійської установки.

Всього було випущено понад 3000 таких танків. Максимальну ефективність використання ІСУ 152 показали при штурмах укріплених міст. Мобільність, міцне бронювання та величезна руйнівна сила робили САУ страшним ворогом.

Чимало самохідних установок стали експонатами музеїв або ж пам’ятниками, як було дотепер в Ізяславі. Їх ще можна відшукати у столиці, Коростополі, Кременчуці, Ізюмі, Золочеві та Ямполі. А ще у Польщі, Фінляндії та навіть Ізраїлі.


33tv.com.ua


Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010