(044) 593-24-38

Зник, наче й не було: у Хмельницькому правоохоронці так і не змогли знайти пам’ятник Леніну

18.10.2017

Після трьох років пошуків справу зниклого Леніна у Хмельницькому закрили

Три роки шукали і не знайшли багатотонного бронзового Ілліча у Хмельницькому. Як стверджує на фейсбук-сторінці «Комітету по роботі з правоохоронними і судовими органами та люстраційних питань» активіст Олександр Кривий, справу щодо зникнення пам'ятника Леніну офіційно закрили. За словами активіста, таку письмову відповідь він отримав від слідчого управління ГУНП у Хмельницькій області.

«Вивченням ходу досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що СВ Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області за результатами проведеного розслідування у кримінальному впровадженні 6 червня 2017 року прийнято рішення про його закриття», - йдеться у документі.

Активіст стверджує, що йдеться саме про пам'ятник Леніну.

«Ніхто не винен в зникненні 6,5 тонн чистої бронзи. І по охоронному договору ніхто не винен і посадові особи не винні», - обурюється Олександр Кривий.

Нагадаємо, у 2014 році зниклого Леніна оцінювали в 100-240 тисяч гривень. Багатотонну металеву скульптуру повалили під час Революції Гідності та відвезли на одне з комунальних підприємств. Звідти - на приватну фірму.

Потім Ленін «випарувався» і ніхто не знає, де він дівся. Керівник міських правоохоронців Валерій Онісьєв не міг пояснити обставин зникнення Ілліча.

А хмельничанам не дає спокою навіть постамент, на якому колись височів вождь світового пролетаріату - жителі міста зверталися до мерії з петицією про те, аби постамент прибрали.

glavcom.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010