(044) 593-24-38

СЕЛЯНИ ПІКЕТУВАЛИ ДЕРЖГЕОКАДАСТР З ВИМОГОЮ ПОВЕРНУТИ ЗЕМЛЮ

12.10.2017

Обласний Держеокадастр знову у центрі скандалу. Жителі кількох сіл Хмельниччини звинувачують його керівництво у земельних махінаціях. А саме роздачі державних наділів у їхніх населених пунктах невідомим людям. Натомість селян залишають без гарантованих гектарів. Із плакатами «Припиніть геноцид села» та «Злочинна олігархія остогидла» обурені люди пішли прямісінько у кабінет керівника Держгеокадастру в області.

З подробицями Надія Драганчук
Жителі Староушицької селищної ради пікетують Головне управління Держгеокадастру в області. Вимагають повернути у власність землі тамтешнього спецгоспу. На цьому державному підприємстві місцеві селяни працювали роками. Коли ж воно припинило роботу, просили землю роздержавити та розпаювати між тими, хто на ній працював. Та у Держгеокадастрі їм відповіли - не можна. А вже через кілька місяців обласні земельники таки розпочали розпаювання державної землі. Але не між селянами.

Анатолій ТИМЧУК - Грушківський сільський голова

 « Доки не ліквідоване до кінця державне підприємство цю землю не можливо віддати комусь у власність. Виходить, що селянам, які працювали не можна, а невідомо яким особам можна. Майже 400 особам одним днем були погоджені накази».

Без землі залишилися і жителі Колодіївки Китайгородської тергромади. Тамтешні наділи теж почали роздавати невідомим людям - кажуть селяни.

Юрій БЕЗРОДНИЙ - голова Китайгородської об’єднаної тергромади

- «Неодноразово наші люди писали заяви і завозили їх в Держгеокадастр. Були нашим людям відмови. Лише було 38 дозволів. Але до цього часу документація не виготовлялась і люди не отримали земельні ділянки. – На вашу думку, що відбувається? – незаконне захоплення земель».

 Із єдиною вимогою - скасувати всі дозволи на виготовлення проектів відведення землі, селяни пішли одразу у кабінет начальника обласного Держгеокадастру Василя Василенка. Щоправда майже всі питання адресували не йому, а попереднику - Олександру Вжешневському.

Що ж до видачі дозволів немісцевим особам, то пан Вжешневський каже - все законно.

Олександр Вжешневський - заступник начальника ГУ Держгеокадастру в області

 «Заяви поступали на наше районне відділення. Заяви обробилися. Ніяких питань з приводу того, що це земля колгоспів-радгоспів не було. Заяви відповідали чинному законодавству».

А от юристи запевняють, усі 800 заяв, які погодив Держеокадастр, ніщо інше як махінація. 

Віктор ХУДНЯК - начальник Головного територіального управління юстиції в області

 «За оперативною інформацією всі ці люди, перед тим як отримати цю власність пішли до нотаріуса і надали право на продаж цієї землі від їхнього імені. Це говорить про те що є ціль не просто отримати цю землю, а щоб земля потрапила в одні руки назавжди. – хто підписував усі ці дозволи? - Вжешневський ».

Наразі цією справою займаються правоохоронці. Відкрито кримінальне провадження. Прокуратура області вже подала матеріали справи до суду з вимогою скасувати всі накази Держгеокадастру.


odtrk.km.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010