(044) 593-24-38

Хлібороби Хмельниччини найкращі в Україні!

22.09.2017

Хлібороби Хмельниччини намолотили майже 2 мільйони тонн зерна ранніх зернових культур при середній урожайності 56 центнерів з гектара. Нині це – найвищий показник  в державі.

Про це під час обласної селекторної наради повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Омелянюк.
Особливо посадовець відзначив результати  хліборобів Волочиського, Городоцького і  Шепетівського районів, де кожен гектар посіву ранніх зернових культур дав понад 60 центнерів збіжжя, а найвищу урожайність – 69 центнерів з гектара отримали агроформування Чемеровецького району. Валові збори зерна понад 100 тисяч тонн зібрали у 9-и  районах області. Нині у господарствах збирають пізні культури – кукурудзу на зерно  і гречку. Крім того, хлібороби області вже закладають фундамент під урожай 2018-го року. В області посіяно понад 51 тисячу  гектарів озимого ріпаку. Найбільше  – у господарствах Чемеровецького і Старокостянтинівського районів. У господарствах області також тривають роботи по підготовці ґрунту під посів озимини. Вже підготовлено 80% прогнозованих площ.
Директор Департаменту зауважив, що необхідно прискорити підготовку ґрунту, що дасть можливість своєчасно провести сівбу, а це буде  запорукою майбутнього врожаю.


kh.ridna.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010