(044) 593-24-38

На Хмельниччині судитимуть декана Кам’янець-Подільського національного університету ім. Огієнка, який отримав 200 доларів хабара

13.09.2017

Правоохоронці затримали декана Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, який вимагав та отримав 200 доларів хабара. Випадок трапився улітку. Наразі обвинувальний акт направили на розгляд до суду.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, слідчі провели усі необхідні експертизи та зібрали потрібну кількість доказів. Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного отримання деканом Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка 200 доларів хабара завершилося.

З'ясувалося, що декан університету пообіцяв абітурієнту, що допоможе йому стати студентом даного навчального закладу. Чоловік запевнив, що здійснить вплив на приймальну комісію університету. Зокрема, він пообіцяв, що абітурієнта швидко та без зайвих проблем зарахують на другий курс економічного факультету цього навчального закладу. За цю послугу декан вимагав грошову винагороду, яка становила 200 доларів.

Однак використати цю суму коштів на власні потреби працівнику університету вже не вдасться. Його затримали правоохоронці в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України ще 17 липня під час отримання хабара. Усі гроші вилучили та направили на експертизу.

Працівники прокуратури Хмельницької області направили до Хмельницького міськрайонного суду обвинувальний акт відносно декана університету, який вимагав та отримав хабар. Чоловік відповідатиме за скоєне правопорушення перед законом за ч. 2 ст. 369-2 та ч.1 ст. 368  Кримінального кодексу України. Згодом суд розгляне матеріали справи та призначить покарання для чоловіка. Йому загрожує до п'яти років ув'язнення. Також декана можуть позбавити права обіймати певні посади терміном до трьох років.


khmelnytsky.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010