(044) 593-24-38

«В межах розумного»: збирати гроші на фонд школи у Хмельницькому не заборонено

12.09.2017

Більше 250 гривень на фонд збирати не рекомендують.
Роман Миколаїв наголосив, що ніхто не забороняв «фонди шкіл», а лише були надані кошти для того, щоб їх не існувало.

«Я сам батько двох школярів і ми з дружиною цьогоріч здали на фонд класу 250 гривень. Наразі остаточно відмовитися від цих фондів неможливо, тому що відремонтувати всі аудиторії не в силах за бюджетні кошти. Ми спілкувалися з директорами шкіл та просили їх провести роз’яснювальну бесіду з головами батьківських комітетів, щоб суми не були захмарними, бо в деяких школах на фонд збирали по 2-3 тисячі гривень — це неприпустимо», — розповів Роман Дмитрович
Також директор департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради зазначив, що здати 250 гривень в рік не так вже й багато, а ось 500 і більше — суми не підйомні.


0382.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010