(044) 593-24-38

У Хмельницькому усі МАФи матимуть єдиний зовнішній вигляд

11.09.2017

За рік у місті не повинно залишитися жодного старого кіоску. Саме власники повинні оновити зовнішній вигляд МАФів. Зміна зовнішнього вигляду буде стосуватися усіх тимчасових торгових точок без виключення. Такі умови розміщення кіосків депутати ухвалили на сесії. Наприкінці вересня члени виконавчого комітету затвердять єдиний варіант зовнішнього вигляду тимчасових споруд.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», у місті ввели заборону на встановлення тимчасових пересувних споруд ще у 2012 році. Також тоді переглядали основні правила їх розміщення. Наразі у Хмельницькому знаходиться понад тисячу кіосків, які виготовлені з різних матеріалів. Тимчасові споруди є практично у кожному мікрорайоні міста, але розміщені вони без будь-якої цілісності. Тому у 2017 році у міській раді вирішили належним чином упорядкувати схему розміщення тимчасових споруд. На початку цього року презентували Положення, в якому чітко визначено правила для власників МАФів. Протягом року з вулиці Проскурівської планують забрати майже усі МАФи. Тобто з центру міста приберуть практично усі кіоски і залишать тільки чотири ряди по вісім МАФів у кожному. Їх місце розташування буде визначено через деякий час. Виключення зроблять лише для тих кіосків, в яких продають пресу. Обсяг друкованої продукції в таких МАФах має складати не менше 60%. В інших мікрорайонах міста старі кіоски, які псують вигляд міста, повинні реконструювати та зробити більш сучасними.

Нагадаємо, що влітку з приводу розміщення нових кіосків та їх зовнішнього вигляду у Хмельницькому проводилися публічні консультації. Тоді переважна більшість хмельничан вказала, що кіоски повинні знаходитись на зупинках громадського транспорту. Також тоді визначили єдиний архітип тимчасових споруд.

Деякі власники кіосків вже почали покращувати зовнішній вигляд споруд ще до засідання виконкому. Перший оновлений МАФ з'явився неподалік автовокзалу №1. Також у Гречанах, біля стадіону «Локомотив», зробили цілий реставрований торговий ряд.

Добросовісним підприємцям, які вчасно оновлять зовнішній вигляд кіосків, міська влада пообіцяла компенсувати частину витрат у вигляді зменшення орендної плати за землю.


khmelnytsky.com.ua

Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010