(044) 593-24-38

День Незалежності у Хмельницькому: парад вишиванок, пиріг єднання та виставка озброєння Нацполіції

21.08.2017

Став відомий календар подій, які заплановані у Хмельницькому на День Незалежності, 24 серпня.

Як повідомляють офіційні сайти облдержадміністрації та міської ради, з самого ранку на обласному Майдані незалежності розкинеться наметове містечко з представленням “Української хати” з усіх районів та міст краю; очікується представлення “Пирога єднання”, над створенням якого працювали представники з усіх куточків області.

Також демонструватиметься виставка озброєння Нацполіції та ДСНС області.

О 17.00 на Майдані незалежності формуватиметься колона учасників щорічного параду вишиванок, який пройде центральними вулицями міста.

З 24 до 30 серпня у кінотеатрі “Планета” транслюватиметься загальнонаціональна прем’єра нового українського художнього фільму – гостросюжетної історичної драми “Червоний”. Сюжет фільму розгортається у 1947 році навколо двох українців – Данила Червоного і Віктора Гурова, які потрапили в табір ГУЛАГ.
Нагадаємо, що 24 серпня Україна відзначає 26 річницю Дня Незалежності.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010