(044) 593-24-38

Автобуси замість маршруток: у Хмельницькому відбулися громадські обговорення стосовно майбутнього конкурсу перевізників

15.08.2017

У п'ятницю, 11 серпня, хмельничани взяли участь у громадських обговореннях, які стосуються майбутнього конкурсу перевізників.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», у місті повинна суттєво зменшитися кількість малогабаритних маршрутних бусів. Їх планується замінити автобусами великої пасажиромісткості. Маршрутки будуть курсувати лише у віддалених мікрорайонах. Це є однією з головних вимог майбутнього конкурсу перевізників. Саме вони і повинні оновлювати рухомий склад транспорту. В управлінні транспорту і зв'язку зазначають, що великі автобуси частково з'являються на дорогах міста. Однак через високу вартість таких транспортних засобів цей процес проходить значно повільно. Тому в умовах майбутнього конкурсу передбачають надати дозвіл на перевезення тим, хто обіцяє за рік оновити транспорт. А ті, в кого вже є великі автобуси, будуть займатися перевезенням пасажирів  протягом наступних трьох років.

Крім нових транспортних засобів перевізники повинні придбати для кожного з них GPS-навігатори. Це необхідно для того, щоб в управлінні транспорту і зв'язку могли спостерігати за роботою водіїв, а також у разі потреби корегувати графіки руху, частоту рейсів та слідкувати за навантаженням маршруту. Усі ці заходи повинні сприяти покращенню якості послуг щодо пасажирських перевезень. Конкурс перевізників планують провести у кінці жовтня. Щоб у ньому перемогти, слід хоча б частково оновити рухомий склад, офіційно працевлаштувати водіїв та мати серед робочих кадрів постійного медика і механіків.

У п'ятницю, 11 серпня, в Будинку культури, о 17:00, відбулася зустріч із керівництвом управління транспорту і зв’язку, водіями та пасажирами. Відбулося детальне обговорення умов та порядку проведення конкурсу. Також було прописано права і обов’язки перевізників та користувачів громадського транспорту, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Міська влада підготувала проект рішення «Про затвердження Порядку організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Хмельницькому, типової форми Договору про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Хмельницькому та встановлення Умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».

Заступник міського голови Андрій Бондаренко розповів, що нові правила перевезень почнуть діяти з наступного року. Вони будуть значно суворішими. Також передбачається створити спеціальний диспетчерський центр, який буде відслідковувати дотримання водіями графіків на маршрутах.

«Ми плануємо ліквідувати блочну систему, оскільки на сьогодні є п’ять великих перевізників, які мають по 10-12 маршрутів, розірвання контракту з якимось з них може призвести до транспортного колапсу. Саме тому за новими правилами об’єктом конкурсу будуть не блоки, а маршрути – максимум три. GPS-навігація – обов’язкова умова допущення до конкурсу», - розповів Андрій Бондаренко.
Також під час громадських обговорень прописали чіткі вимоги щодо музики, реклами, зовнішнього вигляду водія.  Зокрема, громадський транспорт повинен зупинятися лише на зупинках. Розмови, паління водія по телефону під час руху, безпідставні відмови у пільговому проїзді – усе це буде фіксуватися і в подальшому може стати причиною розірвання контракту з перевізником. Також транспортною реформою передбачене збільшення кількості саме великогабаритного транспорту.


khmelnytsky.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010