(044) 593-24-38

Хмельницька влада пропонує містянам співфінансувати капремонт житлового фонду

19.06.2017

Депутати Хмельницької міської ради розгялнуть Програму співфінансування робіт з капітального ремонту житлового фонду Хмельницького на 2017-2022 роки, яку підготували структурні підрозділи міськради.

Відповідний проект опублікований на офіційному сайті ради.

Появу цього документа розробники пояснили парадоксальною ситуацією у житловому господарстві: квартири приватизовані, допоміжні приміщення є власністю мешканців, а будинок, як цілісний комплекс, разом з прибудинковою територією знаходиться у комунальній власності територіальної громади.

“Витрати на проведення робіт з капітального ремонту житлового фонду коштом міського бюджету з року в рік зростають, будучи постійним каталізатором неспокою для громадян міста. Реновація будівель не проводилась десятиліттями, як наслідок – стан житлових будинків без капітальних ремонтів погіршується. Величезних фінансових ресурсів, які необхідні для повної реновації житлового фонду у місцевому бюджеті немає”, – занепокоєні у міській владі.

Таким чином, містянам, котрі об’єднані у форму співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) пропонується співпраця з владою: капітальний ремонт шатрової покрівлі у двоповерхових будинках (90% коштів з бюджету, 10% – мешканців будинку), капітальний ремонт шатрової покрівлі у 3-4 поверхових будинках (80%х20%), реконструкція рулонних покрівель під шатрові (80%х20%), відновлення зовнішньої штукатурки з подальшим фарбуванням фасадів (50%х50%), капітальний ремонт (заміна) ліфта (90%х10%).

Загалом, програма співфінансування робіт з капітального ремонту житлового фонду передбачає кошторис до 2022 року у розмірі 254 млн. грн, половину з яких становлять кошти з міського бюджету.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010