(044) 593-24-38

Мінус 22 млн грн – за минулий рік 12 громад Хмельниччини не виконали бюджети

15.01.2020

За минулий рік 12 із 44 об’єднаних територіальних громад Хмельницької області не забезпечили виконання зі збору доходів. Загалом, до місцевих бюджетів не надійшло 22,3 млн грн.

Про це НГП повідомив перший заступник голови ОДА Роман Примуш.

Найгірша ситуація у Війтовецькій селищній, Ганнопільській і Маківських сільських ОТГ, де виконання не досягло 95%.

Також не забезпечили виконання бюджетів Дунаєвецька, Летичівська, Новоушицька, Меджибізька селищні, Шаровечківська, Берездівська, Гуменецька сільські і Красилівська, Волочиська міські ОТГ.

“Тут дві сторони медалі: або вони неправильно спланували свої видатки і доходи, або не виконають дохідну частину бюджету. Скоріше, причина у другому варіанті, тобто в ефективності господарювання. Зі свого боку обласний департамент фінансів тримає на контролі планування бюджетів ОТГ, дивиться, щоб вони були збалансованими”, – наголосив Примуш.

Високопосадовець додав, що громадам не варто розраховувати на закриття своїх “дірок” за рахунок обласного бюджету, а необхідно працювати над пошуком власних резервів.

 

ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010