(044) 593-24-38

Гроші, що капають до кишень із Сонця: як на Поділлі впроваджують альтернативні джерела енергії

18.09.2019

З висоти пташиного польоту видовище вражаюче. Із землі стандартна сонячна станція, яку часто можна побачити на подільських землях, складається із десятка панелей та кріплень. Панелі поглинають сонячне світло та конвертують його в чисту електроенергію. Заявлена потужність СЕС  10 Мегават.

В Старій Ушиці СЕС вирішили звести на непридатній для обробітку землі. Для цього скликали не одну сесію і таки виділили 10 гектарів. Вигода від такого рішення – на обличчя. Реалізація проекту дасть можливість наповнити бідненький бюджет громади.

Тим часом, Хмельницька область у 18 році ввійшла у десятку областей-лідерів із впровадження «альтернативки». На сьогодні в регіоні діють 29 малих ГЕС та 12 СЕС. Сума інвестицій вже сягнула 50 мільйонів доларів. Як повідомляє Хмельницька ОДА, перехід на альтернативні джерела енергії надав можливість за дев’ять місяців поточного року скоротити споживання газу майже на 10 відсотків. Чим вам не економна економія?

 

33tv.com.ua

 
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010