(044) 593-24-38

У Полонному історичну знахідку продали як «металобрухт» за тисячу гривень

06.09.2019

Аби повернути артефакт полончанам довелося збирати гроші усією громадою.

Полонне – стародавнє містечко у якому досить часто жителі знаходять різні артефакти. Цього разу на історичну знахідку натрапили працівники підрядної фірми, які рили траншеї під водогін на вулиці Наталії Говорун.

«Знахідкою виявилася частина гармати, орієнтовно часів козацької доби. Метикуваті робітники дістали цю гармату і відвезли на пункт прийому металобрухту. Вага знахідки становить 260 кілограмів і у пункті її оцінили в тисячу гривень. Чоловіки взяли гроші і відразу їх витратили на особисті цілі», - розповіла начальниця відділу культури та туризму Полонської міської ради Тетяна Ярославська.

Жінка каже, що як тільки вона дізналася про знахідку, одразу повідомила у поліцію, яка допомогла відшукати артефакт у пункті прийому металобрухту.

«Спочатку власник пункту гармату не віддав, мотивуючи тим, що він заплатив свої гроші та поверне її тільки тоді, коли отримає назад усі заплачені за неї гроші. Дізнавшись про прикрий випадок, небайдужі полончани, зібрали кошти і викупили вагому знахідку», - каже Тетяна Ярославська.

Наразі частина викопаної гармати знаходиться у Полонському історичному музеї, де вона буде досліджена і стане ще одним виставковим матеріалом у музейній колекції. При попередньому огляді зафіксовано, що це тильник гармати довжиною 54 сантиметрів. Діаметр орієнтованого ядра — 250 міліметрів.

Нагадаємо, нещодавно у Полонному стартувала літня польова археологічна школа. Наразі археологи та волонтери працюють тут над дослідженням підземної споруди на вулиці Пушкіна, 6. І вже зробили чимало важливих для розуміння історії міста відкриттів.

 

ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010