(044) 593-24-38

Хмельничанам пропонують зекономити на газі. Як це зробити

04.09.2019

Вартість газу для українців залежить від ціни на світовому ринку.

Найближчими місяцями прогнозуть чергове сезонне зростання.

Мешканцям Хмельницького пропонують купити газ зараз, поки дешево.

Протягом усього літа вартість газу для хмельничан змінювалася кожного місяця. Так відбувалося через коливання цін на світовому ринку. Реагуючи на них, «Нафтогаз» щомісяця встановлював нову вартість. За словами директора «Хмельницькгаз збуту» Андрія Левицького, щороку з настанням холодів ринкові ціни на газ зростають. Адже цей вид пального використовують для обігріву житла. Тому досить імовірно, що надалі з кожним місяцем «Нафтогаз» встановлюватиме щоразу вищу ціну. На серпень вартість газу для хмельничан становить 6626,7 гривні за тисячу кубів. Вартість на вересень ще не встановили. Аби дати українцям можливість зекономити, 23 серпня запустили акцію «Твоя енергонезалежність». Хмельничани можуть придбати газ за нижчою ціною, поки не настало сезонне здорожчання. «Нафтогаз» пропонує придбати блакитне паливо по 5995,53 гривні за тисячу кубометрів. Щоправда, такою є єдина пропозиція «Нафтогазу» для всіх українців. Тому до цієї вартості доведеться щомісяця доплачувати вартість транспортування та розподілу. 

Взяти участь в акції «Твоя енергонезалежність» можуть всі побутові споживачі, у яких немає боргів за газ. Придбати можна буде не більше 25 000 кубометрів, при цьому жодного мінімального обсягу немає. Придбати паливо можна буде до 25 вересня. Обов’язковою умовою є повна передоплата газу. Оформити послугу можна через особистий кабінет на сайті «Хмельницькгаз збуту» або у Центрі обслуговування клієнтів. На сайті та у центрах можна дізнатися обсяг спожитого газу за минулий опалювальний період. Це може допомогти визначити, скільки газу потрібно купувати на наступний. У Хмельницькому акцією вже скористалися 37 клієнтів. Для пояснення наведемо приклад. Вартість газу для кінцевого споживача складається з ціни «Нафтогазу», націнок «Укртрансгазу, «Хмельницькгазу» та «Хмельницькгаз збуту», а також ПДВ. Націнки та податок складають близько четвертої частини кінцевої вартості газу. Припустимо, споживач придбає на опалювальний період 200 кубометрів газу. У перший місяць він використає 50 кубометрів газу. Заплатити йому доведеться лише за послуги з транспортування та розподілу цього газу. Адже за сам газ та ПДВ від заплатив раніше. Коли споживач використає всі 200 кубометрів, платити йому доведеться вже за діючим на цей час тарифом. Якщо ж вартість газу в опалювальний період буде нижчою або споживач не використає весь оплачений газ до його закінчення, грошей він не втратить. Сплачені за невикористаний газ гроші зарахують у наступних квитанціях. У «Хмельницькгаз збуті» вважають, що така послуга дозволить суттєво зекономити на блакитному паливі взимку.

 

vsim.ua

 
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010