(044) 593-24-38

«Хмельницькобленерго» не вважає потрібною присутність споживача під час перевірки

13.08.2019

Чергова заява про порушення правил користування електроенергією не принесла донарахованих коштів у касу «Хмельницькобленерго». Виявилося, що про «порушення» відомо тільки зі слів контролерів, тобто дуже зацікавлених осіб.

Працівники Хмельницького РЕМ проводили перевірку в будинку охорони, який знаходиться на балансі ФОП Нігірчук А. В., в селі Росоша Хмельницького району. Контролери склали акт про втручання в роботу засобу обліку «Меркурій 201.5» шляхом впливу сильного постійного магнітного поля, про що буцімто свідчив встановлений на корпусі лічильника магніт.

Читайте також: «Хмельницькгаз» змушений зробити перерахунок вартості газу 

Під час перевірки не було ані підприємниці чи офіційно уповноважених нею осіб, ані навіть незалежних свідків. Ніхто, крім контролерів, акт не підписав. Незважаючи на це, комісія «Хмельницькобленерго» нарахувала ФОП оперативно-господарську санкцію в розмірі 22 645,21 грн. Зауваження споживачки комісія, вочевидь, слухати не бажала, бо листи про час, дату та місце проведення першого й повторного засідань або адресувалися не ФОП Нігірчук А.В., або направлялися не на її юридичну адресу.

 

Довести споживачці наявність «порушення» комісія однаково б не змогла. Згідно роз`ясненням НКРЕ від 2013 р., вплив магнітного або електричного полів на роботу приладу обліку електроенергії на сьогодні неможливо підтвердити або спростувати шляхом проведення експертизи.

До того ж виявилося, що під час складання акту та прийняття рішення комісії енергетики керувалися Правилами користування електроенергією від 1996 року, які втратили чинність після прийняття Постанови НКРЕКП «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» у 2018 р. Та чи до вивчення нових правил та постанов контролерам - вони ж весь час зайняті пошуком приводів для складання актів.

Вимагаючи сплати, споживачці вимкнули електропостачання, й вона звернулася до суду. З огляду на те, що порядок складання акту й прийняття рішення комісії був грубо порушений, суд першої інстанції відмінив донарахування, й згодом його рішення підтвердила апеляційна інстанція, відмовивши у задоволенні скарги «Хмельницькобленерго».

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

 

verhovenstvo.com
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010