(044) 593-24-38

У Хмельницькому з ремонтом і унікальним обладнанням запрацювало відділення дитячої лікарні

02.06.2017

Щорічно на базі відділення лікується понад 1300 дітей.
Після капітального ремонту запрацювало кардіо-ревматолого-ендокринологічне відділення Хмельницької обласної дитячої лікарні. Ще у 2016 – 2017 роках з обласного бюджету виділили 1 мільйон 85 тисяч гривень для проведення ремонтних робіт цього відділення та придбання меблів, посуду тощо.

За інформацією облдержадміністрації, для покращення діагностики придбали систему щоденного моніторингу глюкози крові вартістю 77 тисяч гривень, яка дає можливість цілодобового контролю рівня цукру крові у дітей, хворих на цукровий діабет.
«Кардіоревматологічне відділення з ендокринологічними ліжками – єдине в області спеціалізоване відділення для лікування дітей з важкою кардіоревматологічною патологією (вроджені вади та запальні захворювання серця, ревматоїдні захворювання суглобів) та ендокринологічною патологією (цукровий діабет, важка патологія ендокринних залоз, хвороби обміну)», – зазначив голова ОДА Олександр Корнійчук.
Щорічно на базі відділення лікується понад 1300 дітей з яких 500 із захворюваннями ендокринної системи та близько 800 дітей із патологією серцево-судинної системи. Медики обласної дитячої лікарні кажуть, що подібної діагностичної апаратури не має навіть київський «Охматдит».
Нагадаємо, наразі вирішується питання щодо будівництва нового корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні на сім поверхів і 185 ліжок.


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010