(044) 593-24-38

У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ВПЕРШЕ ЗА 10 РОКІВ ВИЯВИЛИ ДИФТЕРІЮ. АЛЕ СИРОВАТКИ ПРОТИ НЕЇ В УКРАЇНІ НЕМАЄ

05.08.2019

Медики наполегливо радять зробити щеплення.

21-річна аптекарка з Хмельницького захворіла на дифтерію. Це перший випадок у місті за останні десять років. Дівчина була щеплена, тому її стан середньої тяжкості і протидифтерійну сироватку їй не вводили. Але цього препарату і немає в українських лікарнях уже декілька місяців. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

За одними з щільно закритих дверей Хмельницької міської інфекційної лікарні перебуває пацієнтка. Її хвороба передається повітряно-крапельним шляхом.  Але життю аптекарки нічого не загрожує, у неї уже нормальна температура, хороші апетит та сон, бо вона щеплена, наголошують лікарі. І нагадують, що дорослим вакцинуватися від дифтерії потрібно кожні десять років.

Поголос, що аптекарка підхопила дифтерію, рознісся Хмельницьким миттю. Учора діагноз підтвердили — сьогодні у поліклініках черги. У холодильнику однієї з них нам показують запаси вакцини. Кажуть, вистачить усім. Не розходиться, бо дорослі про щеплення часто забувають. 

Тим хто не хоче вакцинуватися, мають бути особливо уважними. Виявилося, що у Хмельницькому ліків — а саме протидифтерійної сиворотки — немає  від травня.

"З тих пір, як закінчився її термін. Крім того, що протидифтерійної сироватки немає в Україні, вона ще й не зареєстрована в Україні", – каже заввідділенням Хмельницької міської інфекційної лікарні Валентина Кузьміна.

У столичній Олександрівській лікарні кажуть, що препарати відсутні, але медиків це не бентежить, бо і хворих немає. Не знайшли сироватки і на Полтавщині, Сумщині та Хмельниччині.  Інфекціоніст Ольга Голубовська у Facebook пише - препаратів немає по всій Україні.

Проте у Мінохорониздоров'я ще в понеділок запевняли - сироватка в Україні є.

"У кожну область було поставлено не менше 10 флаконів цієї сироватки. Її зараз достатньо", – каже генеральний директор ДУ "Центр громадського здоров'я" МОЗ України Володимир Курпіта.

Нині ж у Міністерстві коментувати ситуацію були не готові. Лікарі кажуть, що за відсутності сироватки дифтерію лікуватимуть антибіотиками, але при важкому перебігу їх недостатньо. Тож краще завчасно зробити щеплення. 

 

tsn.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010