(044) 593-24-38

Працівник Білогірської РДА намагався в суді довести, що перевищення рівня алкоголю в крові в 11 разів - результат прийому ліків

16.07.2019

Хмельницький апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги обвинуваченого у нетверезому кермування жителя Білогір'я

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін постанову Білогірського районного суду, винесену спеціалісту місцевої райдержадміністрації за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння (частина 1 статті 130 КУпАП), передає Depo.Хмельницький.

Як інформує прес-служба суду, з водія суд стягнув 10200 гривень штрафу та на рік позбавив права керування транспортними засобами.

Чоловік постанову оскаржив, просячи Хмельницький апеляційний суд її скасувати, а провадження щодо нього закрити через відсутність у діях складу адмінправопорушення. Пояснив, що суд першої інстанції, пропри його клопотання про відкладення розгляду через хворобу, розглянув справу без нього, позбавивши можливості реалізувати права, передбачені статтею 268 КУпАП. А ще зазначив, що вживає ліки, які містять спирт, тому показники Драгера були завищені.

Проте апеляційний суд критично оцінив твердження апелянта. За матеріалами справи, немає доказів того, що його стан не дозволяв взяти участь у судовому засіданні, про дату якого він знав. А з відео поліцейських видно, що правоохоронці зупинили його автомобіль (7 березня 2019 р. у смт. Білогір’я), бо не був увімкнений покажчик повороту. Та під час спілкування виявили ще й ознаки алкогольного сп’яніння, тест на вміст алкоголю на Драгері показав 2,23%. При цьому сам порушник на відео підтверджував вживання пива і шампанського та відмовився від огляду ще й у медзакладі.

"Доводи, що він вживає ліки, які виготовлені на спирті, в зв`язку з чим показник тесту був завищений, на переконання апеляційного суду на увагу не заслуговують, позаяк вживання ліків не могло викликати появу в організмі алкоголю більше, ніж допустимий показник алкоголю (допустима норма 0,2%), який перевищував норму майже в 11 разів", - зазначає у постанові суддя і додає, що порушень процесуального закону, що могли б стати підставою для скасування постанови суду з наведених апелянтом в апеляційній скарзі та в апеляційному суді мотивів, допущено не було.

 

khm.depo.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010