(044) 593-24-38

Децентралізація: скільки районів хочуть утворити на Хмельниччині

28.05.2019

Вчора, 27 травня, в будинку рад члени міжвідомчої робочої групи презентували нову модель адміністративно-територіального устрою Хмельниччини. Вони пропонують утворити в області більше районів, ніж розраховують в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Як повідомляють у прес-службі Хмельницької обласної ради, наразі в країні триває новий етап децентралізації. В його рамках в областях має завершитися формування об’єднаних територіальних громад і утворитися нові райони.

Якщо нині у Хмельницькій області нараховується 20 районів, то після завершення реформи децентралізації має стати лише три — Хмельницький, Кам’янець-Подільський і Шепетівський. Фактично їх мають сформувати на базі госпітальних округів, утворених під час медичної реформи. Таке бачення запропонували представники Мінрегіону спільно з групою експертів.

Проте управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації розробило дещо іншу модель адміністративно-територіального устрою Хмельниччини. Відповідно до неї в області має утворитися не три, а п’ять районів — Шепетівський, Старокостянтинівський, Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Городоцький.

За словами заступниці голови ОДА Світлани Павлишиної, у такій моделі зберігаються межі територіальних громад. Також в ній поділ на райони здійснено відповідно до кількості населення, площі та економічних показників.

Зрештою члени міжвідомчої робочої групи віддали перевагу саме проекту, який передбачає поділ на п’ять районів. Відповідну пропозицію вони подадуть у Мінрегіон.

 

tv7plus.com
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010