(044) 593-24-38

Хмельницька облрада виступила проти запровадження ринку земель с/г призначення

25.05.2017

Депутати Хмельницької обласної ради звернулися до Президента, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра з вимогою зупинити спроби поспішного запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.
Сьогодні за це проголосувала більшість обранців на черговій сесії облради.
Свої аргументації вони пояснюють тим, що Коаліційна угода від 27 листопада 2014 року містила 12 кроків щодо земельної реформи, із яких досі реалізовано лише три.

Крім цього, в Україні не проведена інвентаризація земель; повільно наповнюється земельний кадастр; у 61 адміністративному районі України площа зареєстрованих Держгеокадастром земельних ділянок перевищує реальну площу цих районів.

У зверненні наводяться результати опитування, проведеного науковцями Житомирського національного агроекологічного університету, згідно з яким, 96% аграріїв не зможуть купити землю у перші роки після відкриття ринку. Є ризик, що одразу після скасування мораторію земельний ресурс буде монополізовано за тими чи іншими схемами.

“Не можна починати продаж землі в країні, в якій триває війна; в якій понад 60% населення, за даними ООН, живуть за межею бідності; в якій, згідно з дослідженням Ernst&Young, рівень корупції найвищий серед 41 країни регіону Європи, Близького Сходу, Індії та Африки! Ставити під загрозу головне національне багатство заради домовленостей про мільярдний кредит МВФ – нерозумно та абсурдно! Вимагаємо зняти питання купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення з порядку денного, оскільки в нинішніх соціально-економічних умовах та без врегулювання вищесказаного, це призведе до того, що українці залишаться без землі” – наголосили депутати Хмельниччини.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010