(044) 593-24-38

Плюс гривня: у Хмельницькому зросли ціни на хліб

15.05.2019

Здорожчало борошно, а за ним – і хліб. Вартість цього продукту від місцевого виробника з 10 травня зросла на 5%, а це орієнтовно на 50 копійок. Як зазначають на Хмельницькому хлібокомбінаті, востаннє ціна буханців піднімалася у січні.

Ми зазирнули у декілька магазинів нашого міста, аби прослідкувати, на скільки різняться ціни на хліб у різних торгових точках. До прикладу, у спеціалізованому кіоску і білий, і батон вартує 13 гривень. Ганна розповідає, сама полюбляє випічку від місцевого виробника, і попри те, що доводиться трохи платити більше, такі зміни – цілком зрозумілі.

Як бачимо, у супермаркетах за рум’яний доведеться викласти більше. Якщо порівнювати, то до 10 травня хліб вартував 12,50, а уже після – у великих магазинах люди сплачують на гривню більше. І якщо одні навіть не помітять такої зміни, для інших це – значний удар по кишені.

А от який хліб купують до свого столу місцеві владці та що кажуть про подорожчання – запитали у них самих.

Швидкими темпами «у Європу» ми йдемо лише цінами. Та навіть там буханці дешевші! Приміром, у Польщі паляниця коштує близько 3х злотих, або 60 центів при мінімальній заробітній платі у 520 євро. У нас же на «мінімальні» 140 євро – 40 центів.

  

33tv.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010