(044) 593-24-38

Сім резонансних справ: Хмельницька міська рада роками судиться через будівництво з порушеннями

16.05.2017

Тим часом місто досі без головного архітектора.
 Через жахливий стан містобудівної документації у Хмельницькому виросли не зовсім законні будівництва. По частині об’єктів, які зараз вважаються проблемними, відкриті кримінальні провадження. Про це на брифінгу 15 травня повідомив міський голова Олександр Симчишин.

За його словами, у міській раді наразі завершується робота над новою містобудівною документацією, зокрема незабаром буде готовий план озеленення.
«Генплан гостро потребував редагування, як і план озеленення, план зонування. Знаючи, що ми з цим будемо стикатися, розпочали підготовку містобудівної документації, щоб все було чорним по білому прописано, і ніякий головний архітектор ні при якому міському голові не міг би видавати документи, трактуючи по-своєму «червоні» лінії, відстань від водойм тощо, - сказав Олександр Сергійович. - Документація раніше була такою, що можна було робити крок вліво, крок вправо, що ми багато разів бачили по тих чи інших об’єктах. Було дуже багато розбіжностей, багато суперечностей. Я впевнений, що до кінця року в нас буде чітка містобудівна конституція».
Як зауважив Олександр Симчишин, найбільше проблемних об’єктів з’явилося у 2014-15 роках. По деяких об’єктах досі триває судовий розгляд, а по інших є успішні рішення.
«Ми отримали у спадок «врожай» містобудівних, які подекуди просто дуже дивують. По багатьох об’єктах ми одразу почали судові спори. Міська рада тільки за перші три місяці 2016 року використала весь річний ліміт судового збору, бо кількість судових позовів, які ми подали була розрахована на рік», - пояснив міський голова.
Також він наголосив на кадровій проблемі: два конкурси, які оголошували на посаду головного архітектора не відбулися, оскільки не було охочих працювати на цій посаді. Як і конкурс, оголошений на посаду начальника управління архітектурно-будівельного контролю.
«Це проблема, тому що людина, яка б взяла на себе відповідальність наводити з нами лад у будівельній галузі, не знайшлася. Сподіваємося, що за третє оголошення конкурсу отримаємо бажаючих працювати на посаді головного архітектора», - додав мер.
Міський голова детально зупинився на кількох судових позовах. Зокрема прояснив ситуацію щодо ПП «Ультрасервіс», яке будує неподалік міського пляжу базу відпочинку з поліпшеними апартаментами та кімнатами гуртожиткового типу. За словами Олександра Симчишина, підприємство судом зобов’язане повернути земельну ділянку в її першочерговому вигляді, оскільки рішення про її виділення і договір оренди визнано недійсним.
«Мова про знесення не стоїть. Землю вони отримали незаконно. Суд по знесенню ми програли. Там було кілька позовів. Але по факту, земля має повернутися в такому вигляді, як її отримували. Плюс скасована декларація на початок будівництва. Забудовник не мав права будувати там. Зараз шукаємо варіанти ще раз запускати процес знесення за його рахунок», - запевнив Олександр Сергійович.
Тим часом будівництво бази відпочинку триває і очевидно добігає завершення. Однак міський голова каже, здати будівлю чи поселити туди когось буде неможливо.
Як повідомили журналістам, Хмельницька міська рада є учасником семи резонансних справ щодо незаконного будівництва. Крім згаданого ПП «Ультрасервіс», це також:
Будівництво багатоквартирного житлового будинку з автостоянкою на вулиці Тернопільській, 34 А (ПМП “Лідер”)
Будівництво торгово-сервісного комплексу на вулиці Панаса Мирного 31/А (Павлюк Є.Р. Загородній І.В.)
Будівництво 6-поверхового будинку Панаса Мирного 37/1 (ПП “Лазуріт”)
Будівництво на вулиці Кам’янецькій, 2а (ПМП «Фінмаркет»), де комунальники зі свободівцями знесли паркан
Будівництво об’єкта спортивно-оздоровчого призначення на вулиці Прибузькій, 5/1 (ТОВ «Прибузький»)
Будівництво 38-квартирного житлового будинку з вбудованим прибудинковим розважальним центром на вулиці М.Залізняка, 1 (ФОП Босак З.С.).


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010