(044) 593-24-38

На хмельницькому ринку старі кіоски ріжуть на металобрухт

10.04.2019

Хмельницький речовий ринок – місто в місті. Його історія почалася у 1987 році. Тоді Хмельницький міськвиконком дав дозвіл місцевій «Облспоживспілці» облаштувати на Львівському шосе речовий ринок. Відтак там з’явилися перші ряди з прилавками та продавці – місцеві перекупники, які торгували комісійкою та дефіцитом. Торгові ряди з прилавками постійно доставляли, але їх усе одно не вистачало. З часом з’явилися клітчасті намети, які у двотисячних замінили металевими кіосками.

Протягом наступного десятиліття навколо  першого ринку, який згодом отримав назву «старого», розбудувався цілий ринковий комплекс. Сьогодні площа Хмельницького речового ринку становить 18 гектарів, а сам він складається з 24 самостійних базарів.

Частину металевих кіосків, що стояли на «старому» базарі, наразі ріжуть на металобрухт. В Асоціації хмельницьких ринків кажуть: кіоски є приватною власністю, тож вони не знають, який задум щодо подальших перспектив тієї території має власник. Але, найвірогідніше, старі кіоски зносять, аби на їх місці поставити нові торгові павільйони чи збудувати магазинчики.

 

podillyanews.com

 

 
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010