(044) 593-24-38

Хмельничани просять привести до ладу Південний Буг

10.05.2017

У зверненні до місцевої влади пропонують організувати команду з підводного прибирання.
В Єдиній системі місцевих петицій сьогодні, 10 травня, з’явилося звернення у якому просять почистити Південний Буг та прибрати навколишню територію.
Автор петиції пропонує взяти приклад з сусідньої Вінниці, де волонтери та аквалангісти зайнялися чисткою тамтешньої річки.

«У нашому місті є також безліч активістів, які б хотіли привести наш Південний Буг та пляж загалом до ідеальної чистоти та порядку, тим більше, що скоро розпочнеться пляжний сезон. До того ж, ми всі добре усвідомлюємо, скільки бруду та хімікатів знаходиться у річці.
Саме тому, пропоную організувати команду з підводного прибирання Південного Бугу. Я й сама готова прийняти у цьому участь задля того, щоб потім спокійно купатись й приводити туди своїх майбутніх дітей, і не боятись, що вони пораняться об скло чи заплутаються у колись залишених сітках. Тим більше, що все сміття, вилучене із річки, можна буде переробити. Пляж та Південний Буг - наша гордість, і тому ми повинні слідкувати за ним, — йдеться у тексті звернення.
Наразі петиція набрала лише один підпис, але зареєстрована вона сьогодні. Щоб потрапити на розгляд до міської ради у неї залишилося ще 90 днів.


www.0382.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010