(044) 593-24-38

На Хмельниччині через пестициди масово гинуть тварини

08.04.2019

Мертвих воронів біля села Великий Жванчик – десятки. Впродовж тижня лісівники та мисливці збирають тут загиблих птахів.

Люди розгублені, бо не знають, що спричинило такий мор. У лісі знаходять мертвих борсуків, собак та лисиць. Місцеві переконують – дичина у цих краях не гинула так ніколи. Більше бджоли, які не витримували обробки полів пестицидами, йдеться в сюжеті ICTV.

Десятки небайдужих пасічників, мисливців та єгерів з’їхалися з області до лісу у Жванчику. Вони прагнуть привернути увагу до такої обробки полів. Переконані – саме отрута, яку застосовували проти гризунів знищує лісових мешканців. У лабораторії засвідчили, що смерть птахів неприродна.

Щоб почати офіційне розслідування – лісівники чекають остаточного висновку лабораторії.

У селах кілька сільськогосподарських підприємств, які перекидають відповідальність одне на одного. Та переконують – у цю пору року не проводять жодного кроплення полів. Хоча ми помітили трактор, який обробляє поле пестицидами.

Скільки усього загинуло живності не відомо. Єгері не в змозі обійти увесь ліс. Загибель дичини фіксують вже й у Тернопільських лісництвах. Відтак, пасічники та мисливці закликають агропідприємства використовувати добрива безпечні для природи.

 

westnews.info

 
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010