(044) 593-24-38

Масове отруєння школярів – хто винен? Результати експертизи із НВК №2 уже відомі

05.05.2017

Порожні класи та медики на шкільному подвір’ї. Саме так виглядав навчальний день у НВК №2 26 квітня. 4 дітей забрали до інфекційної лікарні із симптомами отруєння. На місці працювали епідеміологи, і вже тоді головним підозрюваним була їдальня. Тож змиви для аналізів брали із посуду, кухонних поверхонь та рук працівників харчоблоку. Та й школярі почали скаржитися на погане самопочуття саме після прийому їжі.

В інфекційній лікарні побоювалися, що, окрім ротавірусу, діти могли підхопити золотистий стафілокок. І, як виявилося, не дарма.

Під час обстеження школи журналісти не оминули працівників їдальні. Кухарі стверджували – продукти свіжі, а посуд чистий.

Тільки от з’ясувалося, що за чистотою слідкували таки не надто ретельно, адже збудник хвороби ховався під накривками шкільного посуду, в продуктах і на руках кухарів. Епідеміологи додають і те, що до роздачі посуду долучався навіть техперсонал, який не мав належного медичного обстеження.

Зараз  серед хворих нараховують 14 дітей. Результати експертиз передали до мерії та Департаменту освіти. Однак там нам повідомили, що висновків ще не бачили. Тож якої реакції чекати від освітян – допоки невідомо. Працівників їдальні, у яких виявили золотистий стафілокок, направлять на лікування. В школі ж провели дезінфекцію, тож наразі здоров’я дітей у безпеці.


33tv.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010