(044) 593-24-38

Верховний суд поставив крапку у “розбазарюванні” земель хмельницького аеропорту

04.04.2019

Верховний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким задоволено позовні вимоги прокуратури Хмельниччини про визнання недійсними розпорядження та державного акта на землі вартістю понад 2 млн грн, неправомірно передані у приватну власність.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Підставою для прокурорського реагування стало те, що, відповідно до розпорядження Хмельницької районної державної адміністрації у 2009 році громадянину (Валентину Фіщук – НГП) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва виділено у натурі (на місцевості) близько 1,9 га землі, розташованої на території Розсошанської сільської ради.

Виявилось, що ця ділянка входить у масив земель, що на праві постійного користування ще з 1982 року належать комунальному підприємству «Аеропорт Хмельницький», а тому передаватись у власність особи не могла.

У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогою визнати вказане розпорядження райдержадміністрації та державний акт на право приватної власності на землю недійсними.

Вказане рішення створює умови для повернення цих ділянок законному користувачу та відновлення фактичної роботи підприємства у майбутньому.

Не погоджуючись із обґрунтованою позицією Хмельницького міськрайонного суду, відповідач оскаржував її в апеляційному та касаційному порядках, однак у задоволенні касаційної скарги Верховним судом йому відмовлено.

Наразі у Верховному суді знаходиться касаційна скарга Петра Бицика, якому Хмельницька РДА погодила виділення земельної ділянки площею 0,97 га, що належить КП «Аеропорт Хмельницький».

Також продовжує судитися колишній сільський голова Ружичнянської сільської ради Хмельницького району Лариса Андрєєва. У 2012 році їй виділили дві “аеропортівські” земельні ділянки загальної площею 1,48 га під особисте селянське господарство. Хмельницький міськрайонний суд задовольнив позов прокуратури про визнання недійсним розпорядження Хмельницької РДА та державний акт на право приватної власності на землю за Андрєєвою.

Нині справа знаходиться в Хмельницькому апеляційному суді.

Крім цього, Андрєєва під час розгляду справи у першій інстанції продала 1,48 га іншій особі.

 

ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010