(044) 593-24-38

Промисловість Хмельницької області падає 14 місяців поспіль

26.03.2019

З початку 2018 року і до березня 2019 року обсяги промислового виробництва у Хмельницькій області демонструють падіння.

Про це свідчать дані Головного управління статистики в області.

Так, за 2017 рік ріст промисловості краю становив 0,8%. Однак у січні 2018 році промвиробництво пішло “у мінус” – 5,3%. Пік падіння минулого року припав на січень-квітень (-7,4%) і січень-травень (-8%).

За 2018 рік зменшення промвиробництва на Хмельниччині становило 4,8%.

З початку 2019-го падіння промисловості стало більш показовим: у січні – мінус 15,5%, за січень-лютий – мінус 17,7% порівняно з минулим роком.

 

Під час нинішнього засідання колегії ОДА директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Олена Бохонська заявила, що на зменшення загального обсягу промислового виробництва найбільше вплинуло скорочення виробництва електроенергії Хмельницької АЕС через з проведення планово-попереджувальних та поточних ремонтів (126 днів не працював енергоблок №1, 49 днів – енергоблок №2).

На 26 березня на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 122 доба ремонтних робіт.

 

ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010