(044) 593-24-38

Майже Ілон Маск: хмельничанин переобладнує «Таврію» на електрокар

19.03.2019

Знайомтеся, це – Валерій Михайлович. За своє життя займав посади головного інженера, начальник СКТБ, головного енергетика, працював у податковій. Проте, як тільки пішов на пенсію, практично «переїхав» у гараж. У 60 його зацікавила модернізація вітчизняної автівки.

Таврію 2000-го року випуску придбав 2 роки тому за 5 тис. грн. Нині в неї вкладено біля 5 тис. дол. Каже, його мета – навчитися переобладнувати звичайні автівки в електромобілі з мінімальними затратами. Серце автомобіля, тобто саму електроніку, чоловік зібрав сам.

Валерій зазначає, деталі шукав із допомогою таких самих ентузіастів. Час від часу навіть проводяться тематичні зустрічі у Києві. А на теренах Хмельницького йому відомо про 3 подібні автівки, що уже розсікають дороги. Каже, рідні у ідею не вірили до останнього.

До слова, подібне намагався втілити ще 8 років тому, але тоді проект не дійшов до свого завершення. І хоча нині «ластівка» не на ходу – це питання лише однієї деталі. В загальному, від однієї зарядки автівка може проїхати 100 км.

Чоловік хоче піти ще далі і зробити усе офіційно. Так, уже має дозвіл на переобладнання, потім він планує її зареєструвати через столичний Інститут транспорту. А згодом навіть і отримати ліцензію на право переобладнання, аби під його керівництвом кожен зміг зробити свою автівку електрокаром.

 

33tv.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010