(044) 593-24-38

За ліси Хмельниччини відповідатиме колишній львівський чиновник, за яким ростуть верби?

11.04.2017

За даними сайту Державного агентства лісових ресурсів України, він набрав 13,72 балів. Друге місце посів діючий т.в.о. начальника обласного управління Павло Золотий з результатом 13,57 балів.

Як з’ясував “Незалежний громадський портал”, наразі пан Пешко ще не призначений і проходить відповідну спецперевірку. У Хмельницькі ОДА повідомили, що від них необхідне формальне погодження на цю посаду, оскільки обласне управління лісового та мисливського господарства напряму підпорядковується Держагентству. Чи підпишуть такий документ, в облдержадміністрації поки не вирішили.

Разом з тим, за даними сайту “Наші гроші”, за час керівництва Петром Пешком «Галсільлісу» (2012-2017 роки) до процесу лісозаготівлі були долучені його донька та сусідка. Так, фірма доньки ТОВ «МБК «Форестрі», яка зареєстрована 2014 року, торік експортувала лісоматеріалів на 723 тис. грн.

Інша фірма «ДСЛ Вуд Юкрейн» сьогодні судиться з «Галсільлісом» і хоче отримати назад 4 млн. грн попередньої оплати. Натомість дочірнє підприємство «Галсільлісу» вимагає у «ДСЛ Вуд Юкрейн» борг у понад 2,3 млн грн за поставлену лісопродукцію. Також виконавча служба намагається стягнути в Старосамбірського ДП «Галсільлісу» на користь приватного підприємства майже 1,4 млн грн.

Як з’ясували “Наші гроші”, на момент реєстрації фірми «ДСЛ Вуд Юкрейн» Романа Жужевич була прописана у місті Жовква на вул. Стуса, 4а. А от сусідній будинок на Стуса, 4, належить Зоряні Пешко, дружині екс-керівника ОКС ЛГП «Галсільліс» Петра Пешка. У соціальних мережах діти Петра Пешка вказують Роману Жужевич родичкою, однак які сімейні зв’язки їх об’єднують, достеменно встановити так і не вдалося.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010