(044) 593-24-38

Центр міста без МАФів: з Проскурівської заберуть тимчасові споруди

05.04.2017

У березні, під час сесії депутати ухвалили рішення стосовно розташування тимчасових споруд у місті. З вулиці Проскурівської приберуть майже усі кіоски.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, головні зміни будуть стосуватися центральної вулиці міста - Проскурівської. Зокрема, заплановано прибрати звідти усі МАФи. Виключення будуть стосуватися тільки тих кіосків, в яких продають пресу. Крім того, обсяг друкованої продукції має складати не менше 60%. Підприємці мають лише рік, щоб впорядкувати кіоски.

Як розповів заступник міського голови Андрій Бондаренко, МАФи, в яких продають різноманітні газети та журнали, не можуть змінити профіль своє роботи. Адже тоді їх також знесуть.

Підприємці, які є власниками МАФів у центрі міста, в яких срок дії завершився до 1 березня, матимуть право торгувати ще протягом року. Тобто за цей час, вони повинні перемістити кіоски з центру в інші, віддалені мікрорайони міста. Тобто вулиця Проскурівська буде без тимчасових споруд.

Власники МАФів зможуть узгодити свої побажання щодо нових місць для кіосків з працівниками управління торгівлі, управління архітектури та містобудування. Однак важливо те, що підприємець має право тільки 3 рази відмовитися від місця, яке йому будуть пропонувати. Адже ті кіоски, які не приберуть з Проскурівської протягом року, знесуть комунальники.

Заплановано облаштувати 4 місця, щоб розмістити ряди тимчасових споруд, максимально по 8 МАФів у кожному.

Також усі тимчасові споруди матимуть однаковий зовнішній вигляд. Тобто МАФи реставрують під один архетип. Таким чином, це зробить їх розміщення у місті більш цілісним та естетичнішим. Власники кіосків зможуть вибрати той варіант зовнішнього вигляду, який їм найбільше сподобається. Далі підприємці будуть реставрувати кіоски. Відповідно, якщо цього не буде зроблено, то тимчасові споруди також демонтують.

За даними МТРК «Місто», заборону на встановлення тимчасових пересувних споруд у Хмельницькому ввели ще у 2012 році. П'ять років тому переглядали й основні правила їх розміщення. Зараз у Хмельницькому знаходиться понад тисячу кіосків. МАФи є практично у кожному мікрорайоні міста, але розміщені вони без будь-якої цілісності.

Тому у 2017 році у міській раді вирішили належним чином упорядкувати схему розміщення тимчасових споруд. Протягом року з вулиці Проскурівської заберуть усі МАФи.

Також зміни будуть стосуватися і тих кіосків, які розташовані поза межами центру Хмельницького. Зараз триває інвентаризація усіх тимчасових споруд. Тобто, якщо будуть виявлені певні порушення та відсутність необхідних документів, то МАФи демонтують.

А от власники пересувних тимчасових споруд запропонують плату за місце відповідно до нової комплексної схеми розміщення. Тобто все буде відбуватися як на аукціоні. Той, хто запропонує більш вигіднішу пропозицію для міста, отримає перевагу. Місцеві виробники отримають право на розміщення кіоска поза межами конкурсу.

Зміна зовнішнього вигляду стосуватиметься усіх МАФів. Вони будуть реставровані під один архетип.


khmelnytsky.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010