(044) 593-24-38

ОБСЯГИ ІНВЕСТИЦІЙ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ СКОРОТИЛИСЬ НА 30%

03.04.2017

Військовий конфлікт на сході України, а також політичні проблеми та загрози безпеці створюють, на думку експертів, не надто сприятливий інвестиційний клімат на Україні. Ще один нюанс – значна частина  прямих іноземних інвестицій потрапляє до України через офшорні компанії і насправді має українське або російське походження. Що ж ми спостерігаємо у Хмельницькій області сьогодні?

У порівнянні з періодом до війни на сході обсяги інвестицій скоротились майже на 30%. За даними Головного управління статистики в Хмельницькій області, у 2013 році іноземні компанії інвестували в економіку Хмельницької області 225,5 млн доларів, а у  2016 році лише 160,2 млн доларів. У 2016 році найбільшими інвесторами стали компанії з Нідерландів – 93,5 млн доларів. Далі ідуть Польща – 13,6 млн доларів та Німеччина – 11,2 млн доларів. Також серед інвесторів Велика Британія (5,7 млн доларів), Швеція (3,5 млн доларів), Ізраїль (3,5млн доларів), США (1,8 млн доларів), Чехія (1,7 млн доларів), Туреччина (1,6 млн доларів). Частка інших прямих іноземних інвесторів складає 7,4 млн доларів. А далі на згадку приходять інвестиції через офшорні компанії: 15 млн. доларів інвестували в економіку Хмельниччини компанії, зареєстровані на Кіпрі, 1,7 млн доларів – компанії родом з Вірґінських островів.

Vdalo.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010