(044) 593-24-38

З 1 квітня хмельничани платитимуть щомісячну абонплату за газ

29.03.2017

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила щомісячну абонплату за газ.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НКРЕ.

З 1 квітня українці будуть платити за газ суму, що не залежить від споживання газу. Абонплата буде вираховуватись залежно від приєднаної потужності (газового лічильника) кожного споживача.

Відповідно до рішення НКРЕ кожен споживач платитиме за газ як за товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), окремо нараховується плата за користування приєднаними потужностями. Крім того, 23% тарифу складатимуть витрати “Укртрансгазу” на транспортування  газу.

Заступник начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України», галузевий експерт Олексій Хабатюк зазначає, що введення розрахованих НКРЕКУ ставок абонентної плати за розподіл газу призведе до подорожчання відповідних послуг в 1,5-20 разів.

«НКРЕКУ опублікувала проект постанови зі ставками абонплати за розподіл газу (згідно з новою методикою, споживачі будуть щомісяця платити за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної спроможності їх лічильника, незалежно від фактичного споживання — ред). Наприклад, для «Київоблгазу» тариф для населення розрахований на рівні 0,02549 грн/куб. м*г. Якщо у вас газовий котел і лічильник типорозміру G6, то абонплата складе 193 грн на місяць», — пише експерт на своїй Facebook-сторінці.

Він підкреслює, що для споживачів, які використовують газ тільки при приготуванні їжі, зростання платежу буде ще більш відчутним.

«З газовою плиткою все веселіше. Абонплата по-новому (для споживачів з лічильником G2,5 — ред.) — 77 грн / міс., або 920 грн на рік. На сьогодні за розподіл платять близько 4 грн. в місяць (на двох осіб ). Зростання — в 20 разів», — зазначає О.Хабатюк.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010